EDUKACJA EKOLOGICZNA -> Programy i projekty ekologiczne

Projekt edukacyjny: Parki i ogrody oczami młodzieży

Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" zaprasza szkoły z terenu województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i opolskiego do udziału w projekcie "Parki i ogrody oczami młodzieży", którego celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów oraz zmotywowanie ich do aktywnego podjęcia działań na rzecz środowiska lokalnego.


Projekt zakłada opracowanie przez grupy uczniowskie (klasy, koła ekologiczne) przewodnika po parku we własnej miejscowości obejmującego: historię parku, charakterystykę przyrodniczą, dokumentację ikonograficzną (mapy, szkice, zdjęcia).

W tym celu dla szkół opracowane zostały materiały: wytyczne do opisu parku, scenariusze zajęć (ułatwiające zainicjowanie projektu, zmotywowanie uczniów do podjęcia działań oraz przekazanie podstawowej wiedzy koniecznej do realizacji projektu), oraz zostanie w Państwa województwie przeprowadzone jednodniowe szkolenie dla nauczycieli - szkolnych koordynatorów projektu.

 

 

Materiały dostępne są do ściągnięcia w dziale "dla nauczyciela", do zgłoszonych szkół wysyłamy je także pocztą. Uczniowie będą wspierani w działaniach przez specjalistów m.in. botanika.

Opracowane przez uczniów przewodniki po lokalnym parku złożą się na publikacje książkową, którą otrzymają nauczyciele, szkoły oraz urzędy z miejscowości biorących udział w projekcie. Ponadto powstanie internetowa wersja przewodnika.

 

Nauczyciele otrzymają certyfikat Szkolnego Koordynatora Programu "Parki i ogrody oczami młodzieży". W projekcie weźmie udział ok. 200 szkół.

szczegóły
Zielone Wrota 2006-2018 © Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju "AGRO-GROUP"