EDUKACJA EKOLOGICZNA -> Bibliografia, materiały edukacyjne

Mapa turystyczna - "Okolice Białegostoku"

Mapa turystyczna "Okolice Białegostoku" to dawno oczekiwana publikacja obejmująca swym zasięgiem środkową część Podlasia. Sam Białystok został umieszczony na niej centralnie, we wschodniej części znalazła się cała Puszcza Knyszyńska, w części południowej i zachodniej Dolina Górnej Narwi, a w części północnej Wzgórza Sokólskie.


 

 

 To pierwsza tak obszerna publikacja z zakresu kartografii wydana przez Agencję "TD" Wydawnictwo Turystyczne, do tej pory specjalizujące się w przewodnikach.

   

 

Na mapie umieszczono wszystkie szlaki piesze, rowerowe, kajakowe i konne, a także ścieżki przyrodnicze i dydaktyczne znajdujące się w regionie. Oznaczono również obiekty przyrodnicze, zabytki, bazę noclegową, numerację i kategorie dróg oraz ciekawostki krajoznawcze. Na rewersie mapy umieszczono informator krajoznawczy i przyrodniczy oraz dane adresowe obiektów noclegowych. Całość zaopatrzono w efektowną okładkę. Tak kompetentna publikacja z pewnością przyczyni się do spopularyzowania okolic Białegostoku jako dynamicznie rozwijającego się regionu dla turystyki aktywnej.

 

Skala 1:100 000
I wydanie
ISBN: 978-83-88859-28-1
Format: 96 cm x 62 cm

 


Agata Darmochwał

Agencja "TD"
Wydawnictwo Turystyczne
ul. Wojciechowskiego 17
02-495 Warszawa
tel. 0-601 850 446
Zielone Wrota 2006-2018 © Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju "AGRO-GROUP"